Skinoren – kolejny preparat wspierający usuwanie wyprysków na twarzy

Uporczywy i przewlekły obniżający jakość życia trądzik u dorosłych można skutecznie zwalczyć. Dotyka on spory odsetek kobiet i często trądzik ten wiąże się z wahaniami hormonalnymi w czasie cyklu miesięcznego.

Zaobserwowano, że trądzik przewlekły u dorosłych skutecznie leczy się kwasem azelainowym. Działa on wielokierunkowo, a jego główną zaletą właściwości jest eliminowanie nadmiernego wydzielania sebum na powierzchni skóry. Skinoren to lek, który w swoim składzie zawiera ów alternatywny dla wielu innych substancji aktywnych zawartych w preparatach na trądzik, kwas azelainowy. Posiada właściwości antybakteryjne, antyzapalne i antyzaskórnikowe. Poza tym skutecznie blokuje wolne rodniki.

Skinoren występuje w postaci kremu lub żelu. Jest skutecznym preparatem dla łagodnej i umiarkowanej postaci trądziku.

Zobacz na czym polega działanie Skinoren?

Skinoren uczestniczy w złuszczaniu się komórek naskórka, przez co nie gromadzą się one w ujściu mieszka włosowego – wykazuje działanie przeciwzaskórnikowe.

Skinoren ogranicza rozmnażanie się bakterii Propionibacterium acnes, która jest odpowiedzialna za rozwój stanu zapalnego i w konsekwencji trądziku – wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Skinoren zmniejsza wydzielanie kwasów tłuszczowych przez skórę, przez co działa przeciwłojotokowo.

Bezpieczeństwo stosowania Skinoren

Skinoren jest bezpiecznym preparatem. Można go stosować nawet w czasie lata, jednakże zaleca się podczas całego okresu leczenia dodatkowo stosować kremy z filtrem UVA i UVB.

Skinoren na przebarwienia skóry

Skinoren oprócz tego, że świetnie radzi sobie z objawami trądziku, przywraca jednolity koloryt cery, usuwając przebarwienia. Dzieje się tak za sprawą hamowania nadmiernej aktywności i wzrostu nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka.

Jak długo trwa leczenie przy pomocy Skinoren?

Czas leczenia jest uwarunkowany od stopnia zaawansowania trądziku, dlatego jest on różny u pacjentów. Zwykle wyraźną poprawę widać po około 4 tygodniach systematycznego stosowania preparatu. Aby efekty były optymalne, należy go stosować regularnie przez kilka miesięcy.

Gwarantowane efekty po kuracji ze Skinoren

Opinie pacjentów mówią same za siebie. Poniżej znajdują się najbardziej zadowalające efekty po stosowaniu Skinoren:

  • wolna od zanieczyszczeń strefa T: czoło, nos, broda
  • eliminacja powstawania wągrów i zaskórników
  • skuteczne matowanie twarzy
  • dobre współgranie Skinoren z makijażem
  • oczyszczone pory
  • mniejsze pory
  • ujednolicenie kolorytu skóry
  • brak przebarwień

Pacjenci podkreślają również dodatkową zaletę Skinoren, którą jest jego wydajność. Chwalą sobie widoczne zmniejszenie tłustości skóry oraz wybielenie pozapalnych blizn. Zaleca się stosowanie kremu lub żelu Skinoren zaraz po pojawieniu się pierwszych oznak trądziku. Wówczas rokowanie leczenia jest zdecydowanie lepsze, a wypryski trądzikowe nie pojawiają się, co ma związek z zahamowaniem stanu zapalnego. Uciążliwy trądzik da się wyleczyć, ważna jest jednak systematyka pielęgnacji i leczenia.

Dodaj komentarz