Jak leczyć skutecznie trądzik?

Obecnie w kwestii skutecznego leczenia trądziku można dokonać wyboru pomiędzy rożnego rodzaju metodami. Zaczynamy oczywiście od tych, które są najmniej inwazyjne dla organizmu. Początkowa faza trądziku pospolitego to najłatwiejszy moment do leczenia, który nie powinien być bagatelizowany. Jego objawy dają się złagodzić naturalnymi tabletkami na trądzik w połączeniu z domowymi sposobami pielęgnacyjnymi, czyli ziołami, tonikami czy maseczkami przeznaczonymi do cery trądzikowej.

Na uwagę więc zasługują dostępne na rynku farmaceutycznym naturalne preparaty do stosowania wewnętrznego jak i te na skórę. Numer 1 Nonacne, które zyskało sobie pokaźne grono zadowolonych osób, które mu zaufało, skutecznie eliminuje nie tylko młodzieńczy trądzik. Świetnie radzi sobie z innym odmianami tej przewlekłej choroby.

Skuteczność naturalnych preparatów doustnych, jak widać to na  przykładzie nowatorskich tabletek Nonacne pozwala na leczenie każdego rodzaju trądziku. Tabletki te powinny być pierwszymi, po które sięga się, by zwalczyć chorobę. Jest to bardzo efektywnie działający preparat, który w przeciwieństwie do innych rozwiązań opartych na syntetycznych substancjach aktywnych, nie  obciąża organizmu i nie wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych.

Nonacne dzięki zawartości w swoim składzie czerwonej koniczyny wykazuje skuteczne działanie na trądzik  mający podłoże hormonalne (androgenny). Dodatkowa obecność w preparacie zioła o nazwie Sarsaparilla pozwala na zlikwidowanie stanów zapalnych, gdyż działa ona podobnie jak sterydowe hormony ludzkie.

Jeśli trądzik przybrał postać słabego lub umiarkowanego, zdecydowanie można wyleczyć go preparatami, które stosuje się miejscowo na skórę. Cięższa postać trądziku zawsze wymaga jednak podania środka doustnego, a w szczególnych, zaostrzonych stanach zapalnych leczenie musi opierać się na antybiotykoterapii.

Zanim jednak dermatolog podejmuje decyzję o podaniu antybiotyku, z reguły szuka naturalnych rozwiązań w kwestii leczenia trądziku.

Wybór metody leczenia trądziku uzależniony jest od:

  • stopnia nasilenia choroby
  • rodzaju trądziku
  • miejsc, w których wystąpił wyprysk
  • rozległości zmian trądzikowych

Skuteczność preparatów doustnych i dermokosmetyków jest różna w zależności od indywidualnej postaci trądziku u każdego z pacjentów.

Metody leczenia trądziku

Gdy trądzik przybrał postać zaskórnikową, najlepiej jest go zacząć leczyć preparatami z kwasem retinowym (pochodną witaminy A). Zasługują one na uwagę ze względu na swoje działanie:

  • normalizują rogowacenie mieszkowe
  • spowalniają proces złuszczania się komórek nabłonkowych

Preparaty mogą być dostępne w postaci kremów, żelów, roztworów i mikroemulsji. Do najmniej drażniących preparatów zaliczają się te z adapalenem.

Gdy trądzik przybrał postać wykwitów zapalnych, można leczyć go wszelkiego rodzaju miejscowymi lekami przeciwbakteryjnymi i przeciwzapalnymi w tym antybiotykami z grupy tetracyklin.

Ponadto w walce z każdym trądzikiem konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Skóra tłusta, która najbardziej podatna jest na wystąpienie zaskórników, krostek, wyprysków wymaga używania kosmetyków przeciwłojotokowych i złuszczających, które będą zapobiegały powstawaniu wyprysków o charakterze zapalnym.

Szczególnie istotne znaczenie dla wyglądu skóry ma również stosowanie peelingów np. z kwasem salicylowym lub glikolowym.

Oczyszczanie i nawilżanie skóry objętej trądzikiem jest równie ważne co kuracja lekami. Do tego typu pielęgnacji zaleca się stosowanie specjalnych dermokosmetyków, które są wsparciem dla jakiejkolwiek metody walki z trądzikiem.

Dodaj komentarz