Differin preparat polecany w przypadku trądziku pospolitego

Wskazaniami do stosowania preparatu Differin jest trądzik pospolity o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Differin w postaci żelu lub kremu skutecznie radzi sobie z trądzikiem zaskórnikowym i grudkowo-krostkowym.

Substancją czynną Differin jest aromatyczny kwas karboksylowy, który ma takie samo działanie jak retinoidy. Należy do grupy retinoidów III generacji, czyli wykazuje skuteczność działania przy zmniejszonej ilości efektów ubocznych.

Jak działa Differin?

Differin działa na kilku płaszczyznach, skutecznie lecząc trądzik pospolity.

Działa przeciwłojotokowo, zmniejszając ilość wydzielana sebum oraz jego skład chemiczny.

Ogranicza rozwój bakterii Propionibacterium acnes, która wywołuje zmiany trądzikowe.

Hamuje proces rogowacenia ujścia mieszka włosowego, zapobiegając tym samym powstawanie zaskórników.

Chroni przed powstawaniem mikrozaskorników.

Wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, przy czym eliminuje zmiany zapalny takie jak grudki i krostki.

Skutecznie ogranicza powstawanie mediatorów stanu zapalnego, co w rzeczywistości pozwala zahamować procesy zapalne dające niekorzystne efekty trądziku na skórze.

Jak wygląda początek leczenia przy pomocy Differin?

Należy pamiętać, że w początkowych tygodniach kuracji może dojść do zaostrzenia objawów trądziku. Nie wolno jednak przerywać leczenia, gdyż jest to normalny objaw. Wiąże się on z głębokim oczyszczaniem skóry.

Jak stosować Differin?

Żel lub krem Differin przeznaczony jest do miejscowego stosowania na skórę. Zwykle stosuje się go wieczorem raz na dobę po uprzednim dokładnym umyciu i osuszeniu skóry. Differin nakłada się jedynie na miejsca objęte trądzikiem. Preparatu nie wolno nakładać w okolicach oczu, ust oraz fałd nosowo-policzkowych.

Kto nie może stosować Differin?

Preparatu Differin nie mogą stosować osoby, które wykazują nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Ciężka postać trądziku z rozległymi zmianami na skórze nie może być leczona przy pomocy preparatu Differin.

Preparatu nie wolno stosować na skórę po oparzeniach i uszkodzoną lub z innym rodzajem wyprysku niż trądzik.

Preparatu Differin bezwzględnie nie mogą stosować kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią oraz dzieci do 12 roku życia.

Stosowanie Differin z innymi preparatami na trądzik

Stosując Differin nie należy używać innych preparatów przeciwtrądzikowych, które stosuje się miejscowo. Differin jest retinoidem, stosowanie innych preparatów zwierających retinoidy jak również preparatów na trądzik o podobnym działaniu jest przeciwwskazane.

Jeśli wobec pacjenta została zastosowane leczenie trądziku antybiotykami lub preparatem, którego substancją czynną jest nadtlenek benzoilu, przyjmować należy je rano a Differin do miejscowego stosowania wieczorem.

Przeciwwskazane jest również jednoczesne stosowanie z Differinem preparatów złuszczających, ściągających oraz takich, które zawierają alkohol.

Możliwe działania niepożądane po preparacie Differin

Differin może powodować działania niepożądane, choć występują one stosunkowo rzadko. Najbardziej charakterystycznymi są: podrażnienie skóry, przesuszenie skóry oraz uczucie miejscowego pieczenia.

Dodaj komentarz