Akneroxid RECENZJA, OPINIA O PRODUKCIE!

akneroxidAkneroxid to preparat przeciwtrądzikowy przeznaczony do miejscowego nakładania na skórę. Działanie leku oparte jest przede wszystkim na nadtlenku benzoilu. Składnik ten występuje w wielu środkach, przeznaczonych do leczenia trądziku, zmian łojotokowych, zaskórników etc. Substancja ta, jako że jest ona związkiem utleniającym, szybko i sprawnie przenika przez skórę, docierając do trudno dostępnych miejsc. Akneroxid działa tylko i wyłącznie miejscowo: przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwłojotokowo, wysuszająco, przeciwświądowo, a także złuszcza naskórek. Substancja odpowiedzialna jest między innymi za usuwanie zaburzeń rogowacenia w okolicach ujść gruczołów łojowych. Akneroxid nie tylko zmniejsza liczbę zaskórników, ale również hamuje rozwój bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za powstawanie trądziku pospolitego.

Akneroxid przeznaczony jest tylko i wyłącznie do zmian skórnych związanych z trądzikiem pospolitym. De facto stosowanie leku nie jest niczym ograniczone. Wyjątkiem jest uczulenie na którykolwiek składni żelu. Jako, ze środek przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego, nie wolno również stosować go na błony śluzowe, do oczu, ust oraz nosa. Osoby, które mają uszkodzoną skórę bądź cierpią na atopowe zapalenie skóry, również nie mogą przyjmować Akneroxid.

Akneroxid jest preparatem zalecanym w przypadku leczenia trądziku pospolitego. Nie jest to suplement diety. Zarówno na wielu forach internetowych jak i w licznych grupach, możemy przeczytać pozytywne opinie dotyczące działania nadtlenku benzoilu. Chociaż leczenie zmian trądzikowych jest długie i mozolne, w przypadku stosowania Akneroxid zmiany widać niemal natychmiastowo. Regularne stosowanie żelu pozwala znacząco zredukować liczbę wyprysków oraz zaskórników i pozbyć się zmian łojotokowych. Bakteryjne działanie nadtlenku benzoilu objawia się w hamowaniu rozwoju bakterii z rodzaju Propionibacterium oraz Micrococcacae. Dodatkowo związek ten hamuje poliferację komórek w okolicach gruczołów łojowych i zmniejsza ilość korneocytów.

Akneroxid to żel, którego działanie przeciwtrądzikowe zostało potwierdzone zarówno przez lekarzy i naukowców, jak i samych konsumentów. Lek ten działa bardzo korzystnie na ogólną poprawę wyglądu skóry. W niewielu przypadkach zanotowano jednak występowanie działań ubocznych w postaci świądu bądź wysypki oraz nasilenie się trądziku. Na licznych forach internetowych przeczytać możemy zróżnicowane opinie dotyczące samych efektów stosowania żelu. Przed regularnym stosowaniem preparatu zaleca się konsultacje z lekarzem w celu wyeliminowania wszelkiego rodzaju działań niepożądanych.

tradzik

Dodaj komentarz